Метки: , , , , , , , , , , ,

Cекретне розпорядження N148, Президента України Ющенко

Президент Віктор Ющенко секретним розпорядженням виділив лідерові Партії регіонів Віктору Януковичу урядову дачу Межигір’ї в селі Нові Петрівці, пише посилаючись на інформацію Державного управління справами газета «Дело».
Як повідомляє газета, 9 липня 2007 року Ющенко по телефону привітав тодішнього прем’єра з днем народження, а за кілька годин підписав секретне розпорядження N148.
«Урядова дача на території комплексу відпочинку Пуща-Водиця надається в користування главі Кабміну Віктору Януковичу», говориться в документі. Згодом цей документ не з’явився ані на сайті Президента, ані в інших відкритих джерелах. Єдине офіційне підтвердження того, що розпорядження існує, газеті надало Державне управління справами.
Розпорядження надало в користування колишньому прем’єр-міністрові «дачний будинок на території комплексу відпочинку Пуща-Водиця, який потребує ремонту». У Державному управлінні справами пояснили, що комплекс відпочинку Пуща-Водиця включає базу відпочинку Пуща-Водиця і резиденцію Межигір’я. Саме в Межигір’ї (село Нові Петрівці, Вишгородського району) Янукович мешкає останні кілька років.
Натомість, відзначає газета, цього самого дня, 9 липня, на сайті Президента з’явився інший документ – указ, яким він зобов’язав прем’єра виконати рішення РНБО і забезпечити фінансування дострокових виборів. Не виключено, що саме таку ціну – згода на дострокові вибори і, як наслідок, втрата влади – заплатив прем’єр за дачу в Пущі-Водиці.

http://gazeta.ua/post/211672/comm

Президент України Віктор Ющенко подарував своєму політичному опонентові, екс-прем’єру і лідеру Партії регіонів Віктору Януковичу урядову резиденцію «Межигір’я», пише 28 лютого газета «Дело».
Видання з’ясувало: 9 липня 2007 року, в день народження тодішнього прем’єра, президент Ющенко підписав секретне розпорядження №148. Документ свідчив: урядова дача на території комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» надається в користування голові Кабміну Віктору Януковичу.
Варто також зазначити, що 12 лютого на сайті президента був оприлюднений указ, згідно з яким Управління державної охорони України вже не охоронятиме держдачу «Межигір’я». Ющенко вніс зміни до свого указу від 13 січня 2006 року «Про державну охорону важливих державних об’єктів», які полягають в заміні слів «державних резиденцій «Залісся» і «Межигір’я» словами «державної резиденції «Залісся».
До речі, за інформацією «Дела», колишній глава РНБО Іван Плющ також претендує на дачу по сусідству з Віктором Януковичем. Восени минулого року він звернувся до президента з проханням передати йому у вічне користування будинок №4 на території комплексу відпочинку «Пуща-Водиця». Президент підтримав Плюща і попросив зробити те ж Кабмін. Уряд задовольнив прохання.
Урядові рішення, які в 2003-2004 і в 2007 роках ухвалював Кабмін Віктора Януковича щодо статусу «Межигір’я» мали гриф «не для друку» або «для службового користування».
Закритий статус мають також указ Леоніди Кучми від 23 березня 2000 року №278 і розпорядження Кабінету Міністрів від 6 квітня 2000 року №165 про передачу комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» від уряду в управління ДУС. Тоді керівником уряду був Віктор Ющенко.

http://palm.newsru.ua/ukraine/28feb2008/podarunok.html

можливо, хтось це й знав з публікацій… хтось знає більше з інших джерел…

Написати відповідь