Метки: , , , , , , , , , , ,

Здоров’я, екологія

24 лютого 2012 р.
НАРОДНА КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ: ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я, ЕКОЛОГІЯ (Розділи 9-10)
Передмова
до «Народної конституції України» (Розд.9-10)

 

Зараз створена ситуація, за якої кваліфікованим лікарям (першої і вище категорії) як державних, так і приватних лікувальних закладів, немає мотивів міняти систему охорони здоров’я тому, що кожен хворий бажає лікуватись в хорошого спеціаліста, і САМ кладе лікареві до кишені хабара; крім того, деякі лікарі використовують сумнівні способи виманити додаткові гроші у хворого. Наприклад, умисно встановити фальшивий діагноз і зробити операцію здоровому.

« – Тату! Я вилікував жінку, яку ти лікував 15 років та так і не зміг вилікувати! – Синку, вона на те заслужила, адже ти вивчився на її гроші». Головний недолік платної медицини в тому, що здорового та багатого роблять хворим і бідним. Багато людей бажають повернути «безплатну» медицину радянських часів, але її недолік у тому, що оплату лікування здійснює держава незалежно від результатів роботи лікаря, а хворі йдуть до лікаря за всякої дрібниці (адже безплатно!). Лікарі не були зацікавлені в лікуванні навіть хворих, а в людей не було стимулу берегти здоров’я змолоду. Від усіх недоліків обох систем вільна страхова медицина.

В зміні системи зацікавлені в першу чергу прості громадяни і молоді спеціалісти медики.

Простих хворих громадян опікує страхова компанія і її контрольно-діагностична служба, яка унеможливить всі схеми шахрайства лікарів платних лікарень.

Страхова медицина відкриває перспективи для молодих спеціалістів (бо при наявній системі їм дуже важко влаштуватись на роботу і напрацювати кваліфікацію).

Лікарі вищих категорій державних лікарень будуть мати крім державної зарплати, додатковий законний заробіток від страхової компанії за реальне лікування реального хворого. (В приватних клініках – аналогічно). (Детально дивись: «СТРАХОВА МЕДИЦИНА»).

Особливо небезпечними для нашого здоров’я стали продукти харчування, в яких широко використовуються різні хімічні добавки: фарбники, ароматизатори, смакові добавки, розпушувачі, згущувачі, консерванти, антибіотики та інші. При виробництві м’яса – реалізація м’яса хворих тварин, а також використання біостимуляторів, штучних кормових добавок та ін. В городництві, садівництві, при вирощуванні зерна – теж використовується немало хімії, і все це зараз безконтрольно потрапляє до нашого столу. Тому актуальним є питання широкого санітарно-епідемічного контролю, організація якого під силу лише державі.

З нашим здоров’ям, як фізичним, так і духовним, безпосередньо пов’язана екологія. Діюча нині агротехнічна практика вбиває природну плодючість наших чорноземів; забудова охоронних та заповідних зон полишає їх диких мешканців шансів на життя – людина порушує природну рівновагу існування життєвих форм, а підтримати, або відтворити їх власними зусиллями – не зможе. Жахливі загрози існуванню живої природи несе промислова діяльність людини, її духовне падіння. (Детально дивись: «ЯК ВІДВЕРНУТИ КІНЕЦЬ СВІТУ»)

Пропонований проект конституції являє собою перший рішучий крок до вирішення перелічених проблем.

Володимир Степаненко

 

НАРОДНА КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ (Продовження)

Розділ 9 Охорона здоров’я

 

Мета — забезпечення здоров’я і довголіття кожному громадянину України.

Константа 9.1. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

9.1.1. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно.

9.1.2. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.

Константа 9.2. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування, для чого державна система охорони здоров’я ділиться на профілактичну і лікувальну.

Константа 9.3. Профілактикою захворювань, атестацією робочих місць на виробництвах, амбулаторним лікуванням, розміщенням своїх клієнтів в лікувальні заклади, здійсненням контролю за правильністю діагностики і лікування в стаціонарних лікарняних закладах та оплатою з своїх коштів лікування і реабілітації хворих – опікується Державна Медична Страхова Компанія (Державна МСК).

9.3.1. У випадку не погодженого з страховою компанією вибору лікувального закладу, чи інших порушень договору страхування, особа проходить лікування власним коштом.

Константа 9.4. Страховий поліс Державної МСК дітям, спадкоємцям українського громадянства, вручається їх батькам разом з свідоцтвом про народження громадянина України.

9.4.1. Джерела надходжень страхових внесків:

– з державного бюджету в розмірі забезпечення обгрунтованого мінімального об’єму медичних послуг кожному громадянину держави (фінансування державних закладів страхової медицини та державних лікувальних закладів здійснюється у відповідності до їх потреб і в страховому полісі не відображається);

– обов’язкові страхові внески підприємств, розмір яких залежить від тяжкості, небезпечності та шкідливості виробництв;

– додаткові страхові внески підприємств на підставі колективних договорів з профспілками;

– особисті внески, згідно з окремим договором додаткового страхування сплачуються в розмірі договірного тарифу на право забезпечення спеціальних видів страхових послуг при настанні страхової події.

9.4.2. Обов’язкові страхові внески підприємств, та особисті внески застрахованих разом з додатковими внесками підприємств накопичуються в страховій компанії на окремих особистих рахунках застрахованих.

9.4.3. П’ята частина невикористаного залишку обов’язкових страхових внесків підприємств повертається застрахованому при виході на пенсію за віком, як премія за здоровий спосіб життя.

9.4.4. Залишок додаткових страхових внесків підприємств використовується у відповідності з умовами колективного договору.

9.4.5. Залишок особистих внесків у повному обсязі повертається застрахованому при розірванні ним договору додаткового страхування, або успадковується спадкоємцями у випадку смерті застрахованого.

Константа 9.5. Державні, колективні, приватні лікувальні заклади складають мережу платних медичних послуг.

Константа 9.6. Невідкладну першу допомогу лікарняний заклад незалежно від форми власності зобов’язаний надати безкоштовно.

Константа 9.7. Держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя. Особливі обов’язки у забезпеченні здоров’я людей покладаються на державну санітарну службу, яка має здійснювати контроль якості питної води та харчових продуктів, якості очистки каналізаційних стоків житлових та адміністративних будівель, санітарно-гігієнічний контроль якості промислових товарів, будівельних матеріалів та здійснювати контроль в інших випадках виникнення загроз здоров’ю людей.

Розділ 10. Екологічна політика

Константа 10.1. Екологічна політика держави виходить з того, що Природа для Людини не являється об’єктом експлуатації, а також з того, що Людина є представником живого світу Природи, яка єдина наділена розумом саме для того, щоб гармонізувати відносини між усім живим і неживим світом на Землі і у Всесвіті.

Константа 10.2. Одною із важливих функцій держави є природоохоронна діяльність:

– розширити охоронну зону біля річок в місцях поверхневих стоків дощових і талих вод не менше 200 метрів, засаджувати береги річок шелягами, деревами та засівати травами;

– державними центрами зайнятості залучати безробітних до громадських робіт для очистки територій від стихійних звалищ сміття і посадок дерев на пустирях, а також до проведення інших природоохоронних робіт;

– розширити площі старих і заснувати нові заповідні та заказні зони, з’єднати їх екологічними коридорами в єдину мережу, чим забезпечити право на життя диким тваринам, птахам, мешканцям водойм і рослинам;

– державним засобам масової інформації виділяти частину інформаційного ресурсу для екологічної просвіти, для висвітлення проблем захисту живої і неживої природи від винищення.

Константа 10.3. Держава створює спеціальну санітарно-екологічну службу. 10.3.1. Державна санітарно-екологічна служба здійснює контроль:

– чистоти довкілля, очистки промислових вод, очистки промислових викидів у повітря;

– за дотриманням технологічних процесів переробки, чи утилізації шкідливих промислових відходів;

– проведення і якості рекультивації порушених земель та відновлення деградованих земельних угідь;

– в інших випадках, які потребують втручання санітарно-екологічної служби.

10.3.2. Державна санітарно-екологічна служба здійснює екологічну експертизу та супроводжує проектування нових промислових виробництв та інших промислових об’єктів від концептуальної стадії до робочого проекту (включно з вибором місця будівництва), а також приймає участь в організації громадського обговорення проекту.

Константа 10.4. Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, збереження генофонду Українського народу є обов’язком держави.

Константа 10.5. Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Константа 10.6. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена.

Константа 10.7. З метою подолання наслідків безглуздої, нищівної для природи людської діяльності в планетарному масштабі – держава ініціює власні проекти та приймає участь у міжнародних проектах з охорони природи та запобігання вселенській екологічній катастрофі.

Розділ 11. Економічна політика

(далі буде)
Опубліковано Leleka News о 19:12

Теги: , , , , , , , , , , , , ,

Написати відповідь